O nas

Fundacja Enabler swoje działania kieruje do osób wykluczonych społecznie lub zagrożonych wykluczeniem społecznym zamieszkujących teren Kaszub, w szczególności do mieszkańców powiatów wejherowskiego, kościerskiego i bytowskiego.

Fundacja wspiera:

- osoby w wieku senioralnym, które potrzebują pomocy w codziennych funkcjonowaniu, w szczególności Seniorów z orzeczeniem o niepełnosprawności, Seniorów samodzielnie prowadzących gospodarstwa domowe oraz Seniorów z niskim kryterium dochodowym,

- osoby dorosłe o niskich kwalifikacjach, w szczególności dorosłych słuchaczy, którzy mają trudności w podjęciu oraz utrzymaniu pracy związane z niskim poziomem umiejętności podstawowych oraz kompetencji kluczowych,

- dzieci i młodzież z grup defaworyzowanych, w szczególności osoby młode z orzeczeniem o niepełnosprawności, wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Od 2022 roku Fundacja swoje działania kieruje również do Uchodźców wojennych z terenu Ukrainy - zarówno dzieci jak i osób dorosłych.

Na rzecz wyżej wymienionych grup pracownicy Fundacji realizują m.in. programy o następującej tematyce:

- zajęcia z typografii regionalnej,

- warsztaty artystyczne związane z kulturą regionu - Kaszub,

- zajęcia z grafiki warsztatowej,

- zajęcia terapeutyczne (w tym arteterapeutyczne oraz indywidualne poradnictwo psychologiczne),

- warsztaty STEM z wykorzystaniem LEGO (Lean Education),

- wyjścia kulturalne.

Fundacja korzysta z wolontariatu.

Realizując wyżej wymienione działania Fundacja Enabler współpracuje m.in. z Centrami Integracji, MOPS, MOPR, PPCR, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, organizacjami pozarządowymi z terenu Trójmiasta oraz Kaszub.